Pop müziğin sevilen sanatçısı Bengü bu hafta son albümüyle Beyaz Show'a konuk oluyor? Bengü kimdir, biyografisi ve bayatı hakkında bilinmeyenler Kamu Manşet'de.

Bengü son albümü Hodri Meydan ile Beyaz Show'a konuk oluyor. Pop müziği kraliçesi, sevilen sanatçı Bengü kimdir? Bengü ile ilgili detaylı bilgiler haberimizde olacak. Beyaz Show'un bu hafta ki konukları arasında Bengü'de yer alıyor. Bengü hakkında bilinmeyenleri anlatacak ve en güzel şarkılarını seslendirecek. Son albümü Hodri meydan ile dönüş yapan Bengü en sevilen şarkıları ile Beyaz Show'da olacak. Beyaz Show bu hafta da yine sürpriz konuklar ağırlıyor. Her hafta canlı olarak yayınlanan Türkiye'nin en çok izlenen Talk Show'u olan Beyaz Show'a 15 Nisan 2016 Cuma akşamı, Sevilen şarkıcı Bengü, Serdar Ortaç'ın eşi Chloe Loughnan Ortaç, Yakışıklı oyuncu ve sunucu Uraz Kaygılaroğlu, Baba Candır dizisi oyuncusu Berna Koraltürk, usta gazeteci Oya Doğan ve İşte Benim Stilim programından tanıdığımız Nihal Candan yer alacak. Bu hafta Beyaz Show izleyenlere keyifli dakikalar yaşatacak. Son albümüyle müzik listelerine hızlı bir giriş yapan Bengü kaç yaşında? kimdir, nerelidir, hayatı ve hakkında tüm bilinmeyenler Kamu manşet'te...

Bengü kimdir - Sevilen şarkıcı Hakkında Bilinmeyen tüm Detaylar2

BENGÜ KİMDİR
Bengü Erden 2 Nisan 1979 İzmir doğumlu Türk şarkıcısıdır. Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. İzmir'de sahnelenen "Oliver Twist" isimli müzikalde başrol oynadı. İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa'dan şan dersleri aldı. 1998 yılında Müfit Bayşara'nın bir bestesiyle MÜYAP ve Show TV'nin organize ettiği Pop Show '98 adlı şarkı yarışmasında 2. oldu. Akademi İstanbul'da müzik eğitimi aldı. Üç yıl süre ile Kenan Doğulu'ya vokallik yaptı.2007 de Show TV de Organize edilen Bak Kim Dans Ediyor adlı yarışmada 1. oldu. İlk albümü Hoş Geldin'i Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu prodüktörlüğünde 2000 yılının Temmuz ayında piyasaya çıkardı. Daha sonra Bağlasan Durmam adlı 2. stüdyo albümünü 2005 yılında çıkardı. Bir yıl aradan sonra 2007 yılında üçüncü albümü Taktik piyasaya çıktı. Albümde bulunan Korkma Kalbim şarkısıyla MÜ-YAP Müzik Ödüllerinden Dijital sertifika aldı ve albümü yılın en çok satan albümlerinden oldu. 2009 yılında İki Melek albümünü çıkardı. Albüm 125.000 kopya sattı ve Altın Plak aldı.Resmi Türkiye listesinde 7 hafta zirvede kalarak 2009'un en uzun süre zirve'de kalan sanatçıları'ndan oldu. 2011 yılında Dört Dörtlük albümünü çıkardı.Hareketli çıkış şarkısı Aşkım'la dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şarkı Google Zeitgeis raporlarına göre 2011'nin en çok aranan şarkısı oldu.Yine Google verilerine göre Bengü, 2011'in "en çok takip edilen Sanatçısı" olmuştur.  2012 yılında Anlatacaklarım Var maxi single'ını piyasaya sürmüştür.Single'da yer alan Yaralı şarkısı, 7 hafta Resmi Türkiye listesinde 1 numara olarak kaldı.2013 yılında Saygımdan single'ını piyasaya sürmüştür.Şarkı, Resmi Türkiye listesinde 2014 yılının başlarında 5 hafta boyunca zirvede yer almıştır.Bengü, 2014 yılında düzenlenen2. Türkiye Müzik Ödülleri'nden Yaralı şarkısıyla Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı ödülünü almıştır.

Bengü kimdir - Sevilen şarkıcı Hakkında Bilinmeyen tüm Detaylar

Bengü kimdir?

Bengü, 2014 yılının ekim ayında İkinci Hal adını verdiği 7. stüdyo albümünü piyasaya çıkarmıştır.Çıkış şarkısı Sahici, çıktığı hafta Resmi Türkiye listesi'ne 3 numaradan girmiş ve toplam 5 hafta zirvede kalmıştır. Bengü, 2014 yıl sonu açıklanan verilerle toplam 10 hafta Resmi Türkiye listesi'nde 1 numara olarak 2014'ün en çok zirvede kalan 2. sanatçısı olmuştur.Bengü, TelifMetre'nin verilerine göre 2014'ün TV'lerde en çok yayınlanan kadın sanatçısı olmuştur.2000 yılından günümüze kadar Korkumdan Ağladım, Korkma Kalbim, Unut Beni (şarkı), Ağla Kalbim, Gezegen (şarkı), İki Melek, Kocaman Öpüyorum, Aşkım (şarkı), Saat 03:00, Haberin Olsun (Bengü şarkısı), Yaralı, Saygımdan, Sahici ve Feveran gibi birçok şarkısı hit oldu ve bugüne kadar 7 albüm 3 single olmak üzere 10 proje yayınlayan Bengü, müzik yaşamında yüzlerce adaylığın yanı sıra birçok ödül sığdırmıştır. Adaylıkları arasında 4 Kral TV Video Müzik Ödülleri adaylığı, 2 Balkan Music Awards adaylığı, ödülleri arasında 1 Kral TV ödülü, 1 MÜYAP Müzik Ödülü ve 1 TTNET Müzik ödülü bulunmaktadır. Bengü Erden tam adıdır. Bengü sahnede kullandığı ismimdir. 37 yaşındadır. Bengü nerelidir sorusuna cevap olarak İzmir'lidir.

BENGÜ ALBÜMLERİ

Hoş Geldin (2000)
Bağlasan Durmam (2005)
Taktik (2007)
Gezegen (2008)
İki Melek (2009)
Sırada Sen Varsın (2010)
Dört Dörtlük (2011)
Anlatacaklarım Var (2012)
Saygımdan (2013)
İkinci Hal (2014)
Hodri Meydan (2016)

BENGÜ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

BENGÜN İNSTAGRAM HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

BENGÜ FACEBOOK SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN