Aziz Filmi Oyuncuları Aziz oyuncu kadrosunda kimler var? Aziz dizisi karakter listesi.. Aziz dizisi tam kadro Detaylar kamumanset.com'da

Aziz Filmi Oyuncuları Aziz oyuncu kadrosunda kimler var? Aziz dizisi karakter listesi.. Aziz dizisi tam kadro Detaylar kamumanset.com'da. Aziz dizisi oyuncu kadrosu izleyicilerin dikkatini çekiyor. Aziz dizisi hakkında merak edilen oyuncu kadrosunu sizler için derledik. Aziz dizisi oyuncuları hakkında merak edilenler.. Show Tv ekranlarının yeni dizisi Aziz dizisi oyuncuları kimler?

AZİZ DİZİSİ OYUNCULARI

AZİZ PAYİDAR- MURAT YILDIRIM

13 Nisan 1979 tarihinde dünyaya geldi. Konya'da doğan ünlü oyuncu Ailesi Arap ve Kürt kökenlidir. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okumuştur. 20 Haziran 2008'de Fırtına dizisindeki rol arkadaşı Burçin Terzioğlu ile evlenmiştir. 2014 yılında ise yollarını ayırdılar. Londra'da tanıştığı Fas kökenli İman Elbani ile 2016'da evlendi. 2005 yılında Organize İşler filminde yer aldı. Araf, Kırımlı, Güz Sancısı, Kocan Kadar Konuş, Sonsuz Aşk, Ayla, İlk Öpücük gibi filmlerde yer alan ünlü oyuncu Ayrılsak Da Beraberiz, Hayat Bilgisi, Büyük Yalan, Fırtına, Asi, Aşk ve Ceza, Gecenin Kraliçesi, Suskunlar, Ramo gibi dizilerde oynadı.

42 yaşındaki ünlü oyuncu 2017-2019 yılları arası Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı. 182 cm boyu olan ünlü oyuncu son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Damla Sönmez ve Ahmet Mümtaz Taylan ile beraber yol aldığı Aziz isimli dizide başrol oynamaktadır. 

azizz

DİLRUBA- DAMLA SÖNMEZ

3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Çerkes kökenlidir. St. Joseph Fransız Lisesi'ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne Üniversitesi’nde başladığı tiyatro eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde burslu olarak tamamlamıştır. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda 2 yıl keman, 1 yıl da piyano dalında öğrenim görmüştür. Başarılı oyuncu New York Black Nexxus Academy’de Stuart Burney ile çalışmıştır.

Kampüste Çıplak Ayaklar, Bornova Bornova, Çakal, Kurtuluş Son Durak, Uzun Hikaye, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Deniz Seviyesi, Ayla, Sibel gibi filmlerde yer almıştır. Camdan Pabuçlar dizisinde Gülçin karakterine hayat vermiştir. Şarkılar Susmasın, Sahte Prenses, Fırtınalı Aşk, Emret Komutanım gibi dizilerde yer almıştır. Gece Gündüz dizisinde Pınar'a hayat verdi. Bir Aşk Hikayesi dizisinde Ceylan'a hayat verdi. Güllerin Savaşı isimli dizide Gülru Çelik'i canlandırdı. Masum Değiliz dizisinde Selin'e hayat veren ünlü oyuncu Show Tv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Necip Memili gibi isimlerle başrol oynamıştır. Alev Alev isimli dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. Son olarak Show Tv'nin yeni dizisi Aziz dizisinde Dilruba'ya hayat vermiştir.

EFNAN- SİMAY BARLAS

5 Mayıs 1998 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nden mezun olmuştur. İlk oyunculuk tecrübesini 2014 yılından itibaren Star TV de yayınlanmaya başlayan Paramparça dizisinde canlandırdığı Öykü karakteri ile yaşamıştır. Ardından Star Tv ekranlarında yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır isimli dizisindeki Gözde karakterine hayat vermiştir. 

Adı Efsane dizisinde Naz Yalınay'a hayat verdi. Zalim İstanbul isimli dizide Damla Karaçay karakterine hayat vermiştir. Bir Annenin Günahı isimli dizide Yağmur'u canlandıran başarılı oyuncu Simay Barlas Dijital Esaret isimli filmde yer aldı. Show Tv ekranlarında yayınlanan Aziz isimli dizide Efnan'a hayat vermiştir. 23 yaşındaki başarılı oyuncu Simay Barlas başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

GALİP PAYİDAR- AHMET MÜMTAZ TAYLAN

12 Eylül 1965'de Ankara'da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 1989-1993 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalışan başarılı oyuncu Fareler ve İnsanlar, Misafir, Yunus Emre, Polyanna gibi tiyatro oyunlarında yer aldı.

Hayvanat Bahçesi, Ada, Misafir, Zengin Mutfağı, Buzlar Çözülmeden, Keşanlı Ali Destanı gibi oyunları yönetti. Şaşkın, Anlat İstanbul, Emret Komutanım Şah Mat, Mavi Gözlü Dev, Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım, Ejder Kapanı, Sonsuz, Gölgesizler, Bir Zamanlar Anadolu'da, Kelebeğin Rüyası, Kırık Kalpler Bankası, Organize İşler Sazan Sarmalı, Kin gibi filmlerde yer almıştır.

Yılan Hikayesi, Baba, Çaylak, Kurşun Yarası, Arapsaçı, Avrupa Yakası, Ezo Gelin, Başımın Belası, Leyla ile Mecnun, Behzat Ç, İşler Güçler, Ben De Özledim, Güzel Köylü, Hayat Şarkısı, Saruhan, İnsanlık Suçu, Sahra, Çapkın, Son Bahar, Ateşe Yürümek, Vatanım Sensin, Halka, Alef, Arıza, Ölüm Zamanı gibi dizilerde yer aldı. Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Aziz'de Galip Payidar'a hayat vermektedir. 56 yaşındaki başarılı oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

DELEGE PİERRE- FIRAT TANIŞ

5 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, tiyatroya lise döneminde Mehmet Beyazıd Lisesi'nde başlayan başarılı oyuncu Martı, Ayrılık, Hırçın Kız, Barış gibi tiyatro oyunlarında yer aldı.

Yeditepe İstanbul, Sır Çocukları, Aşka Sürgün, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kin ve Gül, Ihlamurlar Altında, Yolda, Tramvay, Menekşe ile Halil, Geniş Aile, Beyaz Melek, Vay Arkadaş, Devrimden Sonra, Bir Zamanlar Osmanlı, Bir Zamanlar Anadolu'da, Yapışık Kardeşler, Takım, Yeşil Deniz, Mavi Gece, Öğrenci İşleri, 9 Kere Leyla, İstanbullu Gelin, Kulüp gibi yapımlarda yer alan başarılı oyuncu son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan Aziz dizisinde Delege Pierre karakterine hayat vermektedir. 46 yaşındaki başarılı oyuncu şarkı yazarlığı da yapmaktadır. 

Müge Anlı'daki Ezel Bayraktar Kısmetse Olur'a Katıldı Müge Anlı'daki Ezel Bayraktar Kısmetse Olur'a Katıldı

ADEM PAYİDAR- GÜVEN MURAT AKPINAR

25 Kasım 1988 tarihinde Ardahan'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim görmüştür. 18. Afife Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı ödülüne layık görüldü. İlk kez 2011 yılında Bizim Yenge adlı dizide Zafer karakterine hayat verdi.

Ardından Suskunlar isimli dizide Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Aslı Enver gibi isimlerle başrol oynadı. Boynu Bükükler isimli dizide Sarı Menderes'i canlandırdı. Başarılı oyuncu Star Tv ekranlarında yayınlanan İstanbullu Gelin isimli dizide Osman Boran isimli karakteri canlandırdı. Yeni Hayat dizisinde Altın Beylice'yi canlandırdı. Ayak İşleri isimli dizide Evren'e hayat veren ünlü oyuncu 32 yaşındadır. Başarılı oyuncu Güven Murat Akpınar son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Murat Yıldırım, Damla Sönmez ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimlerle Aziz isimli dizide yer almaktadır.