Aziz Dizisi Aziz Kim Murat Yıldırım Kaç Yaşında Boyu Kaç Aziz dizisinin Aziz Payidar'ı Murat Yıldırım evli mi? Hangi dizilerde oynadı? Detaylar kamumanset.com'da

Aziz Dizisi Aziz Kim Murat Yıldırım Kaç Yaşında Boyu Kaç Aziz dizisinin Aziz Payidar'ı Murat Yıldırım evli mi? Hangi dizilerde oynadı? Detaylar kamumanset.com'da Show Tv ekranlarının yeni dizisi Aziz tanıtımı ile dikkatleri üzerine çekti. Ekranların yeni iddialı dizilerinden olan Aziz dizisinde Aziz Payidar karakterine hayat veren Murat Yıldırım kimdir? Murat Yıldırım kaç yaşında? Murat Yıldırım nereli, hayatı hakkında merak edilenler... Murat Yıldırım boyu kaç, evli mi?

O Ses Türkiye Yılbaşı Fragmanı Yayınlandı Murat Boz ve Ayça Ayşin Arasında Neler Oluyor? O Ses Türkiye Yılbaşı Fragmanı Yayınlandı Murat Boz ve Ayça Ayşin Arasında Neler Oluyor?

aziz3

Aziz isimli dizide Antakya'nın tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar zenginlik içerisinde varlıklı bir yaşam sürdürmektedir. Edip Payidar'ın tek oğlu olan Aziz Payidar gücü ve yakışıklılığı ile Antakya'nın tanıdığı bir isimdir. Fransız delegesi Pierre'in oğlu Teğmen Andre'yi öldürmesi ile beraber Aziz'in kaderi değişecektir. Hayatı bambaşka bir yola sürüklenecek olan Aziz doğduğu toprakları yaşadığı aşkı ile beraber ardında bırakır İki yıl sonra herkes onu öldü sanar. Fakat Aziz geri döndüğünde herkes şaşırır. Aziz hem sahip olduklarını kaybetmiştir hem de Fransız işgali altında olan Antakya bıraktığı zamanki halden çok daha kötü bir haldedir. Aziz'in hikayesinin anlatılacağı dizide güçlü bir karaktere hayat veren Aziz Payidar'ı Murat Yıldırım canlandırıyor. Peki Murat Yıldırım kimdir, kaç yaşında? Murat Yıldırım hayatı hakkında merak edilenler..

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

13 Nisan 1979 tarihinde dünyaya geldi. Konya'da doğan ünlü oyuncu Ailesi Arap ve Kürt kökenlidir. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okumuştur. 20 Haziran 2008'de Fırtına dizisindeki rol arkadaşı Burçin Terzioğlu ile evlenmiştir. 2014 yılında ise yollarını ayırdılar. Londra'da tanıştığı Fas kökenli İman Elbani ile 2016'da evlendi. 2005 yılında Organize İşler filminde yer aldı. Araf, Kırımlı, Güz Sancısı, Kocan Kadar Konuş, Sonsuz Aşk, Ayla, İlk Öpücük gibi filmlerde yer alan ünlü oyuncu Ayrılsak Da Beraberiz, Hayat Bilgisi, Büyük Yalan, Fırtına, Asi, Aşk ve Ceza, Gecenin Kraliçesi, Suskunlar, Ramo gibi dizilerde oynadı.

murat2

42 yaşındaki ünlü oyuncu 2017-2019 yılları arası Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı. 182 cm boyu olan ünlü oyuncu son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Damla Sönmez ve Ahmet Mümtaz Taylan ile beraber yol aldığı Aziz isimli dizide başrol oynamaktadır.