Aziz Galip Payidar Kim Ahmet Mümtaz Taylan Kaç Yaşında? Ahmet Mümtaz Taylan nereli, hayatı.. Detaylar kamumanset.com'da

Gözden kaçırmayın

Netflix, hesabınızı paylaştığınızı biliyor ve sizden ücret almaya başlayabilir Netflix, hesabınızı paylaştığınızı biliyor ve sizden ücret almaya başlayabilir

Aziz Galip Payidar Kim Ahmet Mümtaz Taylan Kaç Yaşında? Ahmet Mümtaz Taylan nereli, hayatı.. Detaylar kamumanset.com'da.. Show Tv'nin yeni dizisi Aziz'de Galip Payidar'ı canlandıran Ahmet Mümtaz Taylan kimdir, kaç yaşında? 

Aziz isimli dizide Antakya'nın tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar zenginlik içerisinde varlıklı bir yaşam sürdürmektedir. Edip Payidar'ın tek oğlu olan Aziz Payidar gücü ve yakışıklılığı ile Antakya'nın tanıdığı bir isimdir. Fransız delegesi Pierre'in oğlu Teğmen Andre'yi öldürmesi ile beraber Aziz'in kaderi değişecektir. Hayatı bambaşka bir yola sürüklenecek olan Aziz doğduğu toprakları yaşadığı aşkı ile beraber ardında bırakır İki yıl sonra herkes onu öldü sanar. Fakat Aziz geri döndüğünde herkes şaşırır. Aziz hem sahip olduklarını kaybetmiştir hem de Fransız işgali altında olan Antakya bıraktığı zamanki halden çok daha kötü bir haldedir. Aziz'in hikayesinin anlatılacağı dizide güçlü bir karaktere hayat veren Galip Payidar'ı Ahmet Mümtaz Taylan canlandırıyor. Peki Ahmet Mümtaz Taylan kimdir, kaç yaşında? Ahmet Mümtaz Taylan hayatı hakkında merak edilenler..

ahmet2

AHMET MÜMTAZ TAYLAN KİMDİR?

12 Eylül 1965'de Ankara'da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 1989-1993 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalışan başarılı oyuncu Fareler ve İnsanlar, Misafir, Yunus Emre, Polyanna gibi tiyatro oyunlarında yer aldı.

Hayvanat Bahçesi, Ada, Misafir, Zengin Mutfağı, Buzlar Çözülmeden, Keşanlı Ali Destanı gibi oyunları yönetti. Şaşkın, Anlat İstanbul, Emret Komutanım Şah Mat, Mavi Gözlü Dev, Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım, Ejder Kapanı, Sonsuz, Gölgesizler, Bir Zamanlar Anadolu'da, Kelebeğin Rüyası, Kırık Kalpler Bankası, Organize İşler Sazan Sarmalı, Kin gibi filmlerde yer almıştır.

Yılan Hikayesi, Baba, Çaylak, Kurşun Yarası, Arapsaçı, Avrupa Yakası, Ezo Gelin, Başımın Belası, Leyla ile Mecnun, Behzat Ç, İşler Güçler, Ben De Özledim, Güzel Köylü, Hayat Şarkısı, Saruhan, İnsanlık Suçu, Sahra, Çapkın, Son Bahar, Ateşe Yürümek, Vatanım Sensin, Halka, Alef, Arıza, Ölüm Zamanı gibi dizilerde yer aldı. Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Aziz'de Galip Payidar'a hayat vermektedir. 56 yaşındaki başarılı oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmektedir.