Ayça Bingöl Kaç Yaşında Kırmızı Oda Derya'sı Kim? Kırmızı Oda Derya kaç yaşında? Ayça Bingöl nereli, kaç yaşında? Kırmızı Oda dizisi oyuncu karosu fazlasıyla merak ediliyor. Ayça Bingöl nereli, kaç yaşında? TV 8 ekranlarının sevilen dizisi Kırmızı Oda dizisinde Derya karakterine rol veren başarılı oyuncu Ayça Bingöl çok başarılı bir avukata hayat veriyor.

Dizide küçüklüğünde annesi babasını öldürmüş ve kız kardeşi ile birlikte kimsesiz çocuklar yurtlarında büyüyen Derya ile kardeşini bu kader bile ayırmamış. Derya kendi ekonomik özgürlüğünü kazandığında kardeşi ile kendine çok güzel bir hayat kurmuştur. Fakat başarılı Avukat Derya' nın annesinin hapisten çıkma haberi hayatını yeniden alt üst eder. Bu haberi aldıktan sonra kendini toparlamayan Derya, bir kaçış yolu arar ve kendisini daha çocukken gittiği Manolya hanımın odasında bulur. Kırmızı Oda'nın Derya'sı Ayça Bingöl kaç yaşında, nereli? Ayça Bingöl hangi dizilerde oynadı?

kırmızıs o

AYÇA BİNGÖL KİMDİR?

16 Ocak 1975 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 1996 yılında Dormen Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başlayan başarılı oyuncu 1998-2000 yılları arasında da konuk oyuncu olarak Tiyatro Fora'da oynadı. Benim Dünyam, Müslüm, Ay Büyürken Uyuyamam gibi filmlerde yer aldı.

Ayrıca Süper Baba, Tatlı Kaçıklar, Asmalı Konuklar, İki Aile, Yadigar, Kınalı Kar, Bıçak Sırtı, Bez Bebek, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Benim Adım Gültepe, Babam ve Ailesi, Kardeş Çocukları, Küçük Kadınlar, Hayat Kavgam gibi dizilerde yer almıştır. 46 yaşındaki başarılı oyuncu Ali Gökmen Altuğ ile evlenmiştir. 2001 yılında evliliğini yapmıştır. Aylin ve Leyla adında kızları vardır.

38. Altın Kelebek Ödüllerinde, Afife Tiyatro Ödülleri, Antalya Televizyon Ödülleri, İzmir Film Festivalinde birçok ödül aldı. Başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken oyuncu Kırmızı Oda isimli dizide Derya rolüne hayat vermektedir. Lost, Define Gezegeni, Kahraman İnekler, Orman Çetesi gibi dizilerde seslendirme sanatçılığı yaptı.