Apple Studio Display sorunu, bazı sahiplerin ürün yazılımlarını güncelleyememesine neden oluyor. Yeni Apple Studio Display'in bazı sahipleri, en son bellenime güncelleme yapmakta sorun yaşadıklarını bildirdi.

Apple Studio Display sorunu, bazı sahiplerin ürün yazılımlarını güncelleyememesine neden oluyor. Yeni Apple Studio Display'in bazı sahipleri, en son bellenime güncelleme yapmakta sorun yaşadıklarını bildirdi. MacRumors'un belirttiği gibi , birden fazla başarısız denemeden sonra, kullanıcılara Apple desteği tarafından ekranlarını onarım için bir Apple Store'a veya yetkili onarım tesisine getirmeleri söylendi. 

OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı

Sorun, Apple'ın destek forumunda giderek artan sayıda kullanıcıyı etkiledi . Güncellemeyi denediğinde, kullanıcılar "Apple Studio Display ürün yazılımı güncellenemedi. Bir saat içinde tekrar deneyin. Sorun devam ederse, yetkili bir Apple servis sağlayıcısına başvurun" mesajını alıyor. Daha sonraki denemeler, başka bir bilgisayar aracılığıyla bağlansa bile başarısız olur. (Engadget, konuyla ilgili yorum yapmak için Apple'a ulaştı.)

Studio Display, 60Hz yenileme hızı, nispeten yüksek fiyat etiketi ve vasat web kamerası eleştirisiyle titrek bir başlangıç ​​yaptı. Apple , web kamerasını ürün yazılımı güncellemesi yoluyla düzeltmeye söz verdi , ancak henüz bir zaman çizelgesi sağlamadı. Studio Display, bir A13 Bionic çipi (iPhone 11'dekiyle aynı) paketler ve iOS 15.4'ün tam sürümünü çalıştırır. Bu nedenle, düzeltmeler bir iOS güncellemesinin parçası olarak gelir ve kullanıcıların bunu macOS'taki Sistem Tercihleri ​​aracılığıyla güncellemesine olanak tanır. 

Güncelleme: 04/11/22, 06:00 ET - Apple'ın, Studio Display'in güncellemeleri sürdürmesine izin vererek eski bir iOS 15.4 ürün yazılımını yeniden imzalamaya başladığı bildirildi.