Apple, kullanıcı şikayetlerinden sonra iOS 15.4.1 güncellemesine sahip iPhone ve iPad'leri etkileyen pil boşaltma sorununu düzeltti. Apple, merakla beklenen iOS 15.4 güncellemesini bu ayın başlarında yayınladı. Ancak, birçok kullanıcı güncellemenin ardından pil ömrüyle ilgili sorunlar bildirdi.

Apple, kullanıcı şikayetlerinden sonra iOS 15.4.1 güncellemesine sahip iPhone ve iPad'leri etkileyen pil boşaltma sorununu düzeltti. Apple, merakla beklenen iOS 15.4 güncellemesini bu ayın başlarında yayınladı. Ancak, birçok kullanıcı güncellemenin ardından pil ömrüyle ilgili sorunlar bildirdi.

Şimdi Apple, iOS 15.4.1 güncellemesi şeklinde gelen bir düzeltme yayınladı. Apple, iPhone ve iPad'lerdeki pillerin beklenenden daha hızlı bitmesine neden olduğu bildirilen bir sorunu düzeltti.

Sorun, bu cihazların kullanıcıları, bu ayın başlarında yayınlanan iOS 15.4 veya iPadOS 15.4 güncellemelerini yükledikten sonra bildirildi.

Güncellemeler arasında 37 yeni emoji, Apple'ın akıllı asistanı Siri için "cinsiyetten bağımsız" bir ses ve  yüz maskesi takarken iPhone'unuzun kilidini açma yeteneği gibi yeni özellikler vardı.
Ancak, birkaç iPhone ve iPad kullanıcısı, güncellemenin ardından cihazlarının pil ömrünün düştüğünden şikayet etti.

Apple şimdi, sürüm notlarına göre sorunu çözmesi gereken iOS 15.4.1 ve iPadOS 15.4.1'i yayınladı.

Ayrıca 'Made for iPhone' işitme cihazları ve Braille cihazları için düzeltmeler içerir.
Güncelleme, kullanıcıların Twitter'da pilin bitmesi sorunu hakkında şikayet etmeye başlamasından birkaç hafta sonra geldi.

Bir kullanıcı şunu yazdı: 'ios 15.4 pil tüketimi kesinlikle saçma. Apple neden ilk seferde doğru yayınları alamıyor? 10 dakikadan daha kısa sürede %5 düştü.'

Bir diğeri, güncellemeyi yükledikten sonra pillerinin nasıl hızla tükendiğinin bir fotoğrafını yayınladı ve şöyle yazdı: 'SOS Apple. Pil çok hızlı bitiyor.'

Ve bir tanesi şunu ekledi: 'Ios'umu 15.4'e güncelledikten sonra pilim çok hızlı tükendi.' 

Bazı uzmanlar, o sırada bunun, bir işletim sistemi güncellemesi yüklendiğinde devam eden tüm arka plan indeksleme ve yeniden ayarlama işlemlerinin yanı sıra uygulama güncellemelerinin ve pili zorlayan yeni özelliklerin bir sonucu olabileceğini öne sürdü.

Ancak Apple'ın şimdi bir düzeltme yayınlamış olması, bunun aslında kodda bir hata olduğunu gösteriyor. 
Şimdi iPhone 6s veya sonraki sürümlerde bulunan iOS 15.4'teki temel özelliklere bir göz atın.  

MASKE İLE KİLİT AÇ 

Covid pandemisinin başlamasından yaklaşık iki yıl sonra Apple, sonunda iPhone kullanıcılarının yüz maskesi takarken Face ID ile iPhone'larının kilidini açmasına izin veriyor. 

Apple'ın yüz tanıma sistemi Face ID, nihayet iOS 15.4'ün bir parçası olarak çok önemli güncellemeyi aldı. 

Apple, "iPhone artık kullanıcıların bir maske takarken Face ID'nin kilidini açmasını sağlayan bir seçenek içerecek" dedi.

Kaydolduktan sonra iPhone, kimlik doğrulaması için göz çevresindeki benzersiz özellikleri tanıyabilir.

19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı 19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı

'Maske takarken Face ID, iPhone'un kilidini açmak, Apple Pay ile işlemleri tamamlamak ve uygulamalarda ve Safari'de parolaları otomatik olarak doldurmak için kimlik doğrulama olarak kullanılabilir.'

Bununla birlikte, iOS 15.4, iPhone 6s'ten itibaren tüm iPhone modelleri için mevcut olsa da, maske takarken akıllı telefonunuzun kilidini açma özelliği yalnızca iPhone 12 veya sonraki bir sürümüne sahip olanlar için geçerli olacaktır.