Apple iPhone SE 2022 incelemesi: tarihli tasarım ancak pazarlık fiyatı. En iyi performans, 5G, iyi kamera ve uzun yazılım desteği, en ucuz iPhone'un satın almaya değer olmasını sağlar. Apple'ın indirimli iPhone'u geri döndü ve daha hızlı bir çip ve 5G ile 2022 için yükseltildi ve onu eskisinden daha da iyi bir pazarlık haline getirdi.

Apple iPhone SE 2022 incelemesi: tarihli tasarım ancak pazarlık fiyatı. En iyi performans, 5G, iyi kamera ve uzun yazılım desteği, en ucuz iPhone'un satın almaya değer olmasını sağlar. Apple'ın indirimli iPhone'u geri döndü ve daha hızlı bir çip ve 5G ile 2022 için yükseltildi ve onu eskisinden daha da iyi bir pazarlık haline getirdi.

Üçüncü nesil iPhone SE, 419 £ (429 $/719 $) tutarındadır ve Apple'ın sattığı en ucuz akıllı telefondur ve sayısız orta sınıf Android cihazla rekabet edebilecek şekilde fiyatlandırılır.

Microsoft'un oynaması ücretsiz oyunlara reklam eklemeyi düşündüğü bildiriliyor Microsoft'un oynaması ücretsiz oyunlara reklam eklemeyi düşündüğü bildiriliyor

Görünüşte, iPhone SE o kadar da cazip bir teklif görünmüyor. Daha ucuz akıllı telefonlar var ve yalnızca 64 GB depolama alanıyla geliyor. 4,7 inç LCD ekran parlaktır, ancak sıkışıktır ve rakiplerinden belirgin şekilde daha az net ve canlıdır. Temelde, zaten son derece eski görünen 2020'den önceki sürümle aynı.
Ancak telefon dışarıdan kesinlikle eski okul gibi görünse de, dahili olarak öyle değil. Apple'ın bloktaki en hızlısı olan ve iPhone 13 Pro'nun en üstündekiyle aynı olan en yeni A15 yongasına sahip .

Telefon kullanımda son derece duyarlı ve yıllarca böyle olmaya devam edecek. iOS'un en son sürümünü ve Fortnite dışında isteyebileceğiniz tüm uygulamaları ve oyunları çalıştırır . 5G, wifi 6, Bluetooth 5, kablosuz şarj, su geçirmezlik ve 2022'de modern bir telefondan beklediğiniz her şeye sahip.

Pil ömrü, modern bir akıllı telefon için ortalamadır ve çeşitli mesajlaşma servisleri ve uygulamaları kullanılarak ekran açıkken yaklaşık dört saat ve iki saat 5G arasında şarjlar arasında 30 saat civarında sürer. Bu , selefinden birkaç saat daha uzun, ancak 46 saatlik iPhone 13'ün kilometrelerce gerisinde
Wi-Fi'den daha fazla 4G veya 5G mobil veri kullanın ve pil ömrü daha kısa olacaktır, ancak uzun oturumlar için oyun oynamadığınız sürece iPhone SE genellikle yaklaşık bir günlük kullanım süresine sahiptir

Özellikler

Ekran: 4.7 inç Retina HD (LCD) (326ppi)
İşlemci: Apple A15 Bionic
RAM: 4GB
Depolama: 64, 128 veya 256 GB
İşletim sistemi: iOS 15.4
Kamera: OIS özellikli 12 MP arka kamera, 7 MP ön kamera
Bağlantı: 5G, wifi 6, NFC, Bluetooth 5, Yıldırım ve GPS
Suya dayanıklılık: IP67 (1m'den 30 dakikaya kadar)
Boyutlar: 138,4 x 67,3 x 7,3 mm
Ağırlık: 144g

Sürdürülebilirlik

Apple, iPhone SE'nin pili için beklenen bir kullanım ömrü sağlamıyor ancak pil 49 £ karşılığında değiştirilebilir . 500 tam şarj döngüsü için orijinal kapasitesinin en az %80'ini korumasını beklemelisiniz. Garanti dışı ekran değişimlerinin maliyeti 146.44 £ . Önceki iPhone SE 2020, iFixit uzmanları tarafından onarılabilirlik için 10 üzerinden altı ödüle layık görüldü .

Telefon, çeşitli bileşenlerde %91 geri dönüştürülmüş nadir toprak metalleri, %100 geri dönüştürülmüş tungsten ve en az %35 geri dönüştürülmüş plastik ve ayrıca ana kartının lehiminde %100 geri dönüştürülmüş kalay içerir. Şirket , raporunda telefonun çevresel etkisini inceliyor.

Apple ayrıca Apple dışı ürünler de dahil olmak üzere takas ve ücretsiz geri dönüşüm programları sunar.

Kamera

iPhone SE'nin arkasında tek bir 12 megapiksel kamera var. İyi renk dengesi, ayrıntı ve dinamik aralık ile iyi ışıkta çok iyi görüntüler üretir. Donuk iç mekan ayarlarında bile takdire şayandır, ancak Apple'ın gece modundan yoksundur, bu nedenle akşamları çekilen görüntüler kıyaslandığında karanlık ve grenli olur. Özellikle bu fiyat noktasında sağlam video çekerken, selfie kamerası iyi ışıkta benzer şekilde iyi ancak geceleri zayıf.