Amazon dolandırıcılığı hesabınızı kalıcı olarak kilitlemekle tehdit ediyor ve kandırılması çok kolay. Müşterilerin hesaplarının tamamen kilitlendiğini görmek üzere olduğunu iddia eden e-posta gelen kutularına ulaşan şok edici yeni bir Amazon dolandırıcılığı var.

Amazon dolandırıcılığı hesabınızı kalıcı olarak kilitlemekle tehdit ediyor ve kandırılması çok kolay. Müşterilerin hesaplarının tamamen kilitlendiğini görmek üzere olduğunu iddia eden e-posta gelen kutularına ulaşan şok edici yeni bir Amazon dolandırıcılığı var.

Bu hafta Amazon'dan bir e-posta alırsanız, yüksek düzeyde tetikte olmanız gerekir. Çevrimiçi perakendeci, markanın popülaritesini kullanarak müşterileri tam kullanıcı adları ve şifreler de dahil olmak üzere kişisel bilgileri vermeleri için kandırmaya çalışan dolandırıcıların hedefi oluyor. Express.co.uk tarafından tespit edilen kötü niyetli saldırı, Amazon kullanıcılarının şüpheli etkinlik nedeniyle hesaplarından kalıcı olarak kilitlenmek üzere olduğunu iddia ediyor
Mesaj daha sonra müşterileri bir "hesap kurtarma" işlemini tamamlamak veya platforma tam erişimi kaybetme riski için üç gün içinde bir bağlantıya tıklamaya teşvik ediyor. Bu oldukça ürkütücü bir uyarı ve bazılarının kendilerine söyleneni yapmaya neden cezbedildiğini anlamak kolay.

Mesajın tamamı şöyledir: "Merhaba, Olağandışı bir etkinlik tespit ettiğimiz için Amazon hesabınızı geçici olarak yerleştirdik ve tüm siparişleri iptal ettik.

Ryzen 7 5800X3D işlemci incelemesi Ryzen 7 5800X3D işlemci incelemesi

"Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve hesabınızı kurtarmak için ekrandaki talimatları izleyin. İstenen görevi tamamladıktan sonra, 24 saat içinde inceleyip yanıt vereceğiz. 3 gün içinde hesap kurtarma işlemini tamamlamazsanız, amazon'unuzu kilitleyeceğiz. hesabı kalıcı olarak. Bunun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Bunu daha sonra, kullanıcılardan "Amazon'da Oturum Açmalarını" isteyen turuncu bir kutu izler. Bu e-postayı alırsanız, gecikmeden silmeniz çok önemlidir.

Dolandırıcılık ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında daha fazla bilgi veren Amazon, güvenlik sayfalarında yayınladığı gönderide şunları söyledi: "Sahtekarlık veya kimlik avı e-postaları, kişisel bilgilerinizi almaya çalışan sahte e-postalardır. Genellikle Amazon'dan geliyormuş gibi görünürler.

Amazon'dan geldiğini iddia eden bir e-posta alırsanız ve bunun bir sahtekarlık veya kimlik avı e-postası olduğundan şüpheleniyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:

• Amazon, kişisel bilgilerin e-posta yoluyla verilmesini asla istemez.

• Amazon, verdiğiniz bir Amazon siparişiyle veya abone olduğunuz bir Amazon hizmetiyle bağlantılı olmayan ödeme bilgilerinin güncellenmesini asla talep etmez.