Alparslan Akça Hatun Kim Fahriye Evcen Evli Mi? Alparslan Akça Hatun'u kim oynuyor? Alparslan dizisi Akça Hatun'u kaç yaşında?

Alparslan Akça Hatun Kim Fahriye Evcen Evli Mi? Alparslan Akça Hatun'u kim oynuyor? Alparslan dizisi Akça Hatun'u kaç yaşında?  Ekranların yeni dizisi Alparslan dizisi Akça Hatun izleyicilerin dikkatini çekti. Peki Akça kimdir? 8 Kasım 2021'de ilk bölümü ile ekranlara gelen Alparslan dizisi Akça'sı kim? Akça Hatun'un merak edilenleri..

aaa-1

TRT 1 ekranlarında yayınlanan senaryosunu Emre Konuk'un kaleme aldığı yönetmenliğini Sedat İnce'nin yaptığı dizide başrolleri Barış Arduç, Fahriye Evcen, Mehmet Özgür ve Erdinç Gülener hayat vermektedir. Dizinin oyuncu kadrosunda Barış Bağcı, Gizem Karaca, Sarp Leventoğlu, Yurdaer Okur, Zeynep Özder, Mim Kemal Öke, Batın Uçar, Korel Cezayirli, Ferit Kaya, Ayşegül Ünsal, Sinan Tuzcu gibi isimler yer almaktadır. Uyanış Büyük Selçuklu'nun tarih olarak öncesini konu alır Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun devlet yapısını ve savaşlarını konu edilen dizi TRT 1 ekranlarında 8 Kasım 2021 tarihinde başladı.

AKÇA HATUN TARİHTE KİM?

Akça Hatun Alparslan dizisinde Büyük Selçuklu dizisinde Büyük Selçuklu Devleti ikinci sultanı olan Sultan Alparslan'ın eşidir. İlk eşi olan Akça Hatun doğum ve ölüm tarihi net olarak belli değildir. Alparslan Akça Hatun'un ardından Seferiye Hatun ile evlenmiştir. Bu evlilikten 12 çocuğu dünyaya gelmiştir. Peki Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça Hatun'a hayat veren Fahriye Evcen kimdir, kaç yaşında? Fahriye Evcen nereli, hayatı..

Gözden kaçırmayın

Netflix'te yayınlanan Elite 5. sezon kadrosunda kimler var? Netflix'te yayınlanan Elite 5. sezon kadrosunda kimler var?

FAHRİYE EVCEN KİMDİR?

4Haziran 1986 tarihinde Almanya'da dünyaya geldi. Almanya'da çocukluğunu geçiren Evcen ailesi ile o zamanlar zor dönemler geçirdi. Yedi yaşında iken Alman Neo-Naziler Solingen şehrinde Türklerin yaşadığı evleri yakmaya başlayınca Evcen'in ailesi dikkat çekmemek için evlerinin ışıklarını hep kapalı tutmuş. Türkiye'de yıldızı parlayan oyuncu Asla Unutma ve Hasret dizileri sonrası asıl parladığı dizi olan Yaprak Dökümü'nde Necla'ya hayat verdi. Ardından Yalacı Bahar, Veda, Çalışuku, Ölene Kadar, Kurt Seyit ve Şura gibi dizilerde yer aldı.

a

Ayrıca Cennet isimli filmde, Aşk Tutulması'nda oynadı. 2012 yılında yayınlanan başrollerinde Özcan Deniz ile yer aldığı Evim Sensin isimli filmde oynayan ünlü oyuncu Aşk Sana Benzer'de Deniz'i canlandırdı. 2017 yılında Murat Yıldırım ile Sonsuz Aşk isimli dizide başrol oynayarak Zeynep'i canlandırdı. 29 Haziran 2017'de Burak Özçivit ile evlendi. 2019'da oğulları Karan dünyaya geldi. 35 yaşındaki ünlü oyuncu son olarak Alparslan Büyük Selçuklu isimli dizide Akça Hatun'a hayat vermektedir. Ünlü oyuncu uzun zaman sonra ekranlara dönmüştür.