Akkız Destanı Dağ ve Gök Destanı Hangi Döneme Aittir? Akkız destanı nerede geçyor, hangi döneme ait? Ebru Şahin ve Edip Tepeli'nin başrollerini üstlendiği Destan dizisi yeni bölümde neler olacak? Atv ekranlarının yeni dizisi Destan bu akşam ikinci bölümüyle ekranlara gelecek. Sevilen dizinin yeni bölümünde neler olacağı izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki dizide geçen Akkız destanı hangi döneme ait?

Destan yeni bölümleri ile seyircisinin karşısına çıkmak için hazırlanıyor. Yeni dizi oyuncu kadrosu ve konusu ile de isminden bu aralar sık sık söz ettiriyor diyebiliriz. Yalnızca Türkiye değil, dünya çapında da büyük yankı uyandırması beklenen ve büyük beğeni toplayacağı düşünülen yeni dizi oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekti. Destan dizisi hangi dönemde geçiyor. Dağ ve Gök Destanı hangi döneme aittir?

Destan dizisinde savaşçı Akkız ile hancının oğlu Batuga' nın destansı aşklarını konu alıyor. Bu dillere destan aşk hikayesi ve savaşçı Akkız' ın maceralarını çok yakında ekranlardan izleyeceğiz. Yeni dizi Destan' ın yapımcılığını Mehmet Bozdağ yapıyor, yönetmen koltuğunda ise Emir Khalilzadeh oturuyor. Merakla beklenen yeni dizi Destan' ın senaryosunu Ayşe Ferda Yılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme alıyor. Akkız destanı hangi döneme ait?

destan2-3

AKKIZ DESTANI HANGİ DÖNEME AİTTİR?

Akkız destanında Akkız ve Batuga'nın hayatı anlatılır. Gök Tegini Batuga eli ve kolu olmayan biridir. Batuga'nın eli ve kolu tutmaz. Bu yüzden onun kağan olması çok zordur. Gök kağanı Korkut Han Akkız'ı küçük yaşlarda yetim bırakmıştır. Ailesini kaybeden Akkız dağlarda kurtlarla büyümüştür. Dağ kızı lakaplı Akkız cesur ve savaşçı yapısı ile bilinmektedir. 

 DESTAN DİZİSİ OYUNCULARI

Ebru Şahin - Akkız : Dağ Hanlığı' nın cesur ve asi savaşçısıdır. Bir meleğin yüzüne ve bir kurdun gücüne sahiptir.

Edip Tepeli - Batuga : Gök hanlığının "Eksik" tegini, eli tutmaz, ayağı koşmaz, sesi çıkmaz bir gizlenmiş kahramandır. 

Selim Bayraktar - Alpagu Han : Gök hanlığının kutunu göklerden almış Ulu Kağanı Batuga' nın babasıdır. Gözü pek, cesur, acımasızdır. 

Deniz Barut - Ulu Ece : Alpagu hanın eşidir. Batuga' nın baba bir abilerinin annesidir. Rus Vareg Kinezi' nin de kızıdır. 

Teoman Kumbaracıbaşı - Balamir Beg

Kanbolat Görkem Arslan - Saltuk Beg

İpek Karapınar - Çolpan Hatun

Elif Doğan - Tutkun