Akdeniz'de Artçı Deprem Olacak Mı Akdeniz Korkutan Deprem Akdeniz'de 6 büyüklüğünde deprem yaşandı artçılar olacak mı?

Valve, Steam Deck'in ilk ayını yaklaşmakta olan değişiklikler ve iyileştirmelerle işaretliyor Valve, Steam Deck'in ilk ayını yaklaşmakta olan değişiklikler ve iyileştirmelerle işaretliyor

Kamumanset.com - Akdeniz'de Artçı Deprem Olacak Mı Akdeniz Korkutan Deprem Akdeniz'de 6 büyüklüğünde deprem yaşandı artçılar olacak mı? Son dakika haberi! Akdeniz'de deprem meydana geldi. Akdeniz'de meydana gelen depremin büyüklüğü AFAD verilerine göre 6.0 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Deprem Mersin ve İzmir başta olmak üzere Denizli, Aydın, Muğla, Antalya ve birçok ilden hissedildi.

Son dakika haberine göre Akdeniz'de deprem meydana geldi. 8:32'de gerçekleşen depremin artçıları olacak mı vatandaşlar bekleyişini sürdürüyor. AFAD yaptığı açıklama ile depremin şiddetini duyurdu. AFAD "Akdeniz'de Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında (155 km), saat 08.32'de 6,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Geçmiş olsun Antalya. Kaş ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır." ifadelerine yer verildi. 

dep2

Habere göre kent merkezlerinde çok hissedilmeyen deprem vatandaşları korkuttu. DHA Muhabiri Hasan Alaybeyoğlu canlı yayında konuştu. "Antalya merkezde çok yoğun hissedilmedi deprem. Kent merkezine Kaş’a yakınlığı 189 kilometre olduğu için o bölgede hissedildi ancak kent merkezinde çok hissedilmedi. Kaş’ta ve Burdur’da yaşayanlarla görüştüğümüzde deprem hissedilmiş ancak çok yoğun ve etkili bir şekilde hissedilmediğini söylediler." ifadelerine yer verdi. 

Son olarak İzmir depremi ile sarsılan İzmir halkı deprem sonrasında büyük korku yaşadı. Depremin hissedildiği bölgelerde vatandaşlar evlerini bırakıp kendilerini dışarı attılar. Kaş ilçesinde 155 km uzaklıkta olduğu ve 6 şiddetinde gerçekleştiği belirtilen deprem yürekleri ağza getirdi. Konu hakkında Prof. Dr. Haluk Eyidoğan açıklamada bulundu. "Bu hareketlilik normal. Her yıl Akdeniz civarında çok sayıda depremle karşı karşıyayız. Bir kısmını hissediyoruz. 4.0 ve büyüklerinin sayısına baktığımızda oldukça fazla, bir deprem kuşağında olduğumuz açık. Akdeniz kuşağında yaşayan her ülke depreme hazırlıklı olmalı." açıklamalarında bulundu. 

Depremin hissedildiği ile ve ilçelerin yetkililerinden deprem bölgesinde yıkıntı veya çatlaklara yönelik herhangi bir açıklama gelmemesi sevindirdi. İzmir, Mersin, Antalya, Denizli, Aydın gibi illerde hissedilen depremde herhangi bir hasar oluşmadığı söylendi. Antalya Kaş açıklarında 8:32'de meydana gelen depremin küçük artçılarının olabileceği söylendi. Uzmanlar deprem hakkında yorum yapmaya ve gelecek depremleri değerlendirmeye başladılar.