Ramazanda oruç tutanların uzun süre aç kalmak ağız kokusu olmaktadır. Çünkü uzun yaz günlerinde yaklaşık 17 saat oruç tutulduğu için ağız kokusu meydana gelmektedir.

Ramazanda oruç tutanların uzun süre aç kalmak ağız kokusu olmaktadır. Çünkü uzun yaz günlerinde yaklaşık 17 saat oruç tutulduğu için ağız kokusu meydana gelmektedir. Ağız kokusunu gidermek için birçok yol var.  Ağız kokusu çoğunlukla ağız ve diş temizliğine gereken önemi göstermemekten kaynaklanır. Ayrıca midede yeterince asit salgılanmıyor ise ve yediğiniz yemek çok proteinli ise ve siz o yemeğin üzerine birde meyve tükettiyseniz bu meyvelerin midenizde mayalanmasına ve daha sonra bu mayalanmadan dolayı çıkan gazların ağız yoluyla dışarı atılmasından dolayı ağız kokusu oluşur.

Kanser semptomları: Tanıdan önce kanser hastalarında bildirilen dört 'bedensel duyum' Kanser semptomları: Tanıdan önce kanser hastalarında bildirilen dört 'bedensel duyum'

Ağız Kokusuna İyi Gelecek Olan Bazı Tarifler ve Püf Noktalar Sizlerle..

Eğer sürekli hazımsızlık çekiyorsanız ve şişkinlik varsa demek ki mideniz yeterince asit üretmiyor. Eğer bu sıkıntılarınız var ise bol bol yeşil yapraklı sebze tüketmeniz gerekir. Yemeklerde sirke kullanmanız bu sıkıntılarınızı azaltır. Özellikle et, balık ve yumurta tükettiğiniz zaman mutlaka sirke kullanın. Bu yiyecekler hem hazımsızlık hem de şişkinlik yapar. Elma sirkesinde normal mide asidine denk asit bulunmaktadır. Mide asidinde eksik olan asit miktarını bu şekilde dengeleyebilirsiniz. Böylece hazımsızlık ve şişkinlikten kurtulmuş olursunuz ve ağız kokusu probleminizde ortadan kalkmış olur.

Elma sirkesini yarım litre ılık suya iki çay kaşığı koyun ve bu karışımla sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa gargara yapın. Böylece hem mide hazımsızlığınız ve şişkinliğiniz gider hem de ağız kokusu sıkıntınız ortadan kalkar. Ekinazya çayı ile gargara yapmakta ağız kokusuna iyi gelir. İki çay kaşığı ekinazya kökünü bir çay bardağı suya koyun ve ağzını kapatarak 10 dakika kısık ateşte kaynatın. Soğuyunca gargara yapın. Ayrıca karanfil veya Kakule çiğnemekte ağız kokusuna iyi gelmektedir. Eğer sarımsak yediyseniz ve kalabalık bir ortamda bulunmanız gerekiyorsa sarımsak kana karıştığı ve nefes ile dışarı çıktığı için ilk olarak duş alın. Daha sonra maydanoz ve karanfil çiğneyin. Ayrıca nane yağını 3 damla bir bardak suya karıştırıp daha sonra da gargara yapmanız ağız kokusunu giderecektir.

Bu tür bilgiler için haberlerimizi ve sitemizi takipte kalmayı unutmayınız..