Adele'in 30'u Justin Bieber'ı Geçti Yılın Küresel Albümü Seçildi. Adele'in 30'u, Olivia Rodrigo'nun Sour ve Justin Bieber'ın Justice albümlerini geride bırakarak YILIN küresel albümü seçildi. Adele'in gişe rekorları kıran 30'u, üç BRIT ödülü kazanmasının ardından bir aydan kısa bir süre sonra yılın küresel albümü seçildi.

Adele'in 30'u, Olivia Rodrigo'nun Sour ve Justin Bieber'ın Justice albümlerini geride bırakarak YILIN küresel albümü seçildi. Adele'in gişe rekorları kıran 30'u, üç BRIT ödülü kazanmasının ardından bir aydan kısa bir süre sonra yılın küresel albümü seçildi.

33 yaşındaki Easy On Me şarkıcısı, Uluslararası Fonografi Endüstrisi Federasyonu (IFPI) tarafından 2021 Küresel Albüm Tüm Formatları Listesinin kazananı oldu.

Olivia Rodrigo, Justin Bieber , Ed Sheeran ve The Weeknd'in beğenisini toplayarak yıllık ödülü kaptı.
Merakla beklenen dördüncü stüdyo albümü, altı yıllık bir aradan sonra müziğe dönüşünü işaret etti.
Kasım ayında yayınlanan albüm, boşanma, annelik ve gönül yarası temalarını samimi bir şekilde işliyor.

Adele, Apple Music'e verdiği bir röportajda, eski kocası Simon Konecki'den boşanmasının, bir anne olmasının ve ayrı yaşadığı babasıyla ölümünden önce yeniden bağlantı kurmasının albümü nasıl etkilediğinden bahsetti.
Adele, Global Album All Format 2021 tablosunun ilk üçünde Olivia Rodrigo ve Justin Bieber tarafından katıldı.

19 yaşındaki Rodrigo, Sour albümüyle ikinciliği ve 28 yaşındaki Bieber, Justice ile üçüncü sırada yer aldı. 
Ed Sheeran, The Weeknd, Dua Lipa, The Kid Laroi, Abba, Morgan Wallen ve Doja Cat ilk 10'u tamamladı.

Global Albüm Tüm Format Tablosu, bir takvim yılı boyunca fiziksel satışları, dijital indirmeleri ve akış platformlarını değerlendirir. 

Adele ayrıca geçen ay BRIT ödüllerinde imrenilen Yılın Albümü gong'unu, Easy On Me ile Yılın Şarkısı ve Yılın Sanatçısı ödülünü aldı. Albümü, Birleşik Krallık dahil 20'den fazla ülkede bir numaraya ulaştı ve beş hafta boyunca Resmi Albümler Tablosunun zirvesinde yer aldı.

Albümün yayınlandığı hafta boyunca, Adele Albümden iki şarkıyla Resmi Single Listesi'nde iki katına çıktı - Easy On Me bir numarada ve Oh My God iki numarada.

ABD'de 30, Adele'in Billboard 100 listesinde ilk sırada yer alan üçüncü albümü oldu.

Albüm şimdi IFPI'nin küresel albüm listelerinin üçünde de - Global Albüm Tüm Format Tablosu, Global Albüm Satış Tablosu ve ilk Global Vinil Albüm Tablosu - ilk sırada yer alıyor. ABBA'nın İsveçli süper grubun 40 yıl sonraki ilk albümü olan Voyage, En İyi 10 Küresel Albüm Satış Tablosunda ikinci sırada yer aldı ve onu K-pop grubu SEVENTEEN'in Attacca izledi.

Vinil albüm listesi için, Harry Style's Fine Line ve Fleetwood Mac's Rumors ilk üçü tamamladı. Piyasaya sürülmesinin ardından 30, iki aydan kısa bir sürede beş milyondan fazla fiziksel albüm eşdeğeri birimi aştı.

IFPI CEO'su Frances Moore, "Geçen yılın ikinci yarısında Adele'in geri dönmesi ve müzik yayınlaması harika bir şeydi.

'Üç IFPI albüm listesindeki hakimiyeti, benzersiz şarkı yazma yeteneği, ikonik sesi ve amansız küresel popülaritesiyle konuşuyor.

'Adele'e ve tüm ekibine IFPI Global Album All Format tablosu ödülünü vermekten ve harika bir yıl için büyük tebrikler göndermekten heyecan duyuyoruz.'

IFPI, formatın sürekli yeniden canlanmasını yansıtmak için 2021 ödülleri için ilk Küresel Vinil Albüm Listesini tanıttı.
Bununla birlikte, başka bir bebek sahibi olmak istediğini açıkladı - erkeğiyle ilk kez.

Aile planlarını ima ederek şunları söyledi: 'Yeniden şarj olmam biraz zaman alıyor ve daha çok çocuğum olsun istiyorum - sadece dokuz yıl önce oğlumu doğurduğum zamanki uykuma dalmış gibi hissediyorum.' [Angelo, eski kocası Simon Konecki ile birlikte].  

Diğer sporcuların yanı sıra NBA yıldızı James, Anthony Davis, Ben Simmons gibi isimleri yöneten Rich, 2021'in başından beri Adele ile birlikte.

Elite Isadora Kim Oynuyor İbiza İmparatoriçesi Kim Neden Öyle Deniyor? Elite Isadora Kim Oynuyor İbiza İmparatoriçesi Kim Neden Öyle Deniyor?

Hitmaker Adele ve Rich, Temmuz ayında Phoenix, Arizona'daki NBA Finallerinde aşklarını halka duyurdular.