Kamu Manşet - MEB Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Öğretim Lisesi sınavlarının ne zaman yapılacağı ile ilgili beklenen açıklama geldi. Bildiğiniz üzere tüm dünyayı saran koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı sınavların tarihleri değişmiş bazıları ise online olarak yapılmıştı. 2020-2021 eğitim öğretim yılında AÖL sınavlarının online olarak mı yapılacağı, AÖL sınav tarihlerinin ne zaman yapılacağı konusu takip eden öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı.

Kamu Manşet MEB Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Öğretim Lisesi sınavlarının ne zaman yapılacağı ile ilgili beklenen açıklama geldi. Bildiğiniz üzere tüm dünyayı saran koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı sınavların tarihleri değişmiş bazıları ise online olarak yapılmıştı. 2020-2021 eğitim öğretim yılında AÖL sınavlarının online olarak mı yapılacağı, sınav tarihlerinin ne zaman yapılacağı konusu takip eden öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Bunun nedeni ise koronavirüs tedbirleri kapsamında bir önceki dönem Açık öğretim Lisesi sınavları online olarak dijital ortamda yapılmıştı. Bütün bu konulara açıklık getirilerek MEB tarafından AÖL sınavlarının tarihleri hakkında ve online olarak yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklama geldi.

Bildiğiniz üzere koronavirüs ülkemizi etkisi altına alarak üzücü salgın ve ölüm olayları meydana geldi. Hükümetimizde artan koronavirüs olaylarının önüne geçmek amacıyla birçok sınavı online olarak yapmış AÖL sınavlarını ise ertelemişti. 2020-2021 MEB AÖL Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri ve ilk kez kayıt yaptıracak öğrenciler için kayıt işlemlerinin tarihi 9 Ekim 2020 olarak belirlenmişti. Açık öğretim Lisesi için kayıt yaptıran öğrenciler ortak ders ders eklemenin nasıl yapılacağı ve sınav takvimini araştırmaya başladı. İşte size sınav takvimi;

AÖL Sınav Tarihleri Ne Zaman

Açıköğretim Lisesine 09 Ekim 2020 tarihine kadar ilk kez kayıt yaptıran ve kayıt yenileyen öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 1. Dönem için Sınav giriş Yerleri ve Sınav giriş belgesi 2 Aralık 2020 Çarşamba günü internet üzerinden erişime açılacak olup, 2020 AÖL 1. Dönem sınavları ise 5-6 Aralık 2020 tarihinde yapılması şeklinde belirlendi. 

Aöl Sınavları Online Olarak mı Yoksa Sınav Merkezlerinde mi yapılacak 

9 Ekim 2020 tarihine kadar  kayıtlarını yenileyen ve ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler için 2 Aralık 2020 tarhinde sisitem açılarak sınav giriş yerlerini ve sınav griş belgelerini alarak 5-6 Aralık 2020 tarihinde sınavlara girebilecekler. Ancak öğrencilerimiz sınavların nasıl yapılacağını merak etmeye başladılar. Ancak ilk dönemde de koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen sınavlar yine belirlenen tarihte yüzyüze sınav şeklinde yapılmıştı. Sınavların online olarak yapılabileceğinin düşünen adaylarımız için şu ana kadar Milli Eğitim bakanlığının bu konuda herhangi bir açıklamasının bulunmadığını belirtmek isteriz. Ancak gelişen durumlar karşısında sınav tarihlerinin ertelenebileceği her zaman gündemde olan bir konu ancak bu konu hakkında da yapılmış herhangi bir açıklama bulunmamakla birlikte konuyu takip ederek yapılacak her türlü açıklamanın haberimizde yer alacağını belirtmek isteriz.

Aöf Soru Kitapçığı Yayınlandı Mı? AÖF Cevapları Açıklandı Mı? Aöf Soru Kitapçığı Yayınlandı Mı? AÖF Cevapları Açıklandı Mı?

2020-2021 MEB Açık Öğretim Lisesi -AÖL Sınav Takvimi

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri 

31 Ağustos - 9 Ekim 2020

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Ders Seçme ve Sınav Merkezi Güncelleme İşlemleri 

11 Eylül - 09 Ekim 2020

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem Sınav Giriş Belgelerinin Sistem Üzerinden Yayınlanması

2 Aralık 2020 Çarşamba

2020-2021 Eğitim Yılı 1. Dönem Sonu Sınavları

5-6 Aralık 2020

Kaynak: Kamu Manşet