343 Industries, "Halo Infinite'in dereceli deneyimine" daha yakından bakmamızı sağlıyor. Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries, Şampiyon sıralamasının yolda olduğunun teyidi de dahil olmak üzere rekabetçi sıralama modunda nerede ve nasıl değişiklik yapmayı beklediğini açıkladı.

343 Industries, "Halo Infinite'in dereceli deneyimine" daha yakından bakmamızı sağlıyor. Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries, Şampiyon sıralamasının yolda olduğunun teyidi de dahil olmak üzere rekabetçi sıralama modunda nerede ve nasıl değişiklik yapmayı beklediğini açıkladı.

Stüdyo, Halo Waypoint'teki yeni bir güncellemede, "Sıralı çok oyunculu, Halo 2'nin piyasaya sürüldüğü 2004'ten bu yana çevrimiçi Halo deneyiminin temel taşı oldu" dedi.

"Yıllar boyunca, Halo'daki dereceli deneyim birçok şekil ve biçim aldı, ancak hedefler her zaman aynı kaldı - tüm oyunculara yeteneklerinizi test edebileceğiniz ve yeni rütbeler kazanabileceğiniz adil, dengeli ve eğlenceli bir rekabet deneyimi sağlayın. Bir önceki günden daha iyi bir Halo oyuncusu olma yolundasın."

Dereceli modun kullandığı bazı terminolojileri inceledikten sonra ekip, Halo Infinite'in altı Rekabetçi Beceri Derecesini (CSR) - Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas ve Oniks - ayrıntılandırdı. Onyx'in yanı sıra tüm rütbelerin altı alt rütbesi vardır, bunun için tüm oyunculara "1500'den başlayan sayısal bir CSR derecesi" gösterilir. Bunda da herhangi bir sabit sınır yoktur.

Gönderi, "çok fazla" Diamond/Onyx oyuncusu olduğunu kabul etti ve "bu yılın başlarında sıralamaların ortalama olarak beklenenden biraz daha yüksek olduğunu doğruladık. dağılımın ayarlanmasına yardımcı oldu".

İlk iPhone 14 Kalıpları, Göreceli Kasa ve Kamera Tümsek Boyutlarını Gösteriyor İlk iPhone 14 Kalıpları, Göreceli Kasa ve Kamera Tümsek Boyutlarını Gösteriyor

Gönderi, "Halo Infinite'in tüm yönlerinde olduğu gibi, bu sistemlerin vahşi doğada nasıl performans gösterdiğini yakından izleyeceğiz ve gerektiğinde ayarlamalar ve iyileştirmeler yapacağız." "Biz de sizin gibi herkesin çöpçatanlıkta kaliteli, adil ve eğlenceli bir deneyim yaşamasını istiyoruz."

Şu anda, oyuncuların gerçekten bağlantısı kesilirse veya orta dereceli maçın ortasında çökerse yeniden bağlanma özelliği ekleme planı yok ve Şampiyon sıralaması, takımın "gelecek sezonda" ekleyeceği bir şey.

Tüm ayrıntılar için - Microsoft'un Araştırma'nın TrueMatch'inin, çöpçatanlık popülasyonunu öğrenen ve "eşleştirme sırasında kullanılan parametreleri dinamik olarak ayarlayan" bir AI sistemiyle ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere - Halo Waypoint'e gidin.

343 Industries kısa süre önce kooperatif kampanyası ve Forge üzerinde çalışmak için "daha fazla zamana" ihtiyacı olduğunu doğruladı ve işbirliği misyonları umulduğu gibi Mayıs ayında mevcut olmayacak. Gecikme, insanların oynamasını durdurmadı. Microsoft kısa süre önce Halo Infinite'in 20 milyondan fazla oyuncuyla serinin tarihindeki en büyük lansmanı gerçekleştirdiğini doğruladı .

ICYMI, Halo Infinite'in çok oyunculu lideri Andrew Witts, stüdyodan ayrılıyor . Witts kısa bir açıklamada, 343 Industries'den hemen yeni bir pozisyona geçmek için ayrılmadığını, bunun yerine "rahatlamak ve yeniden şarj etmek için biraz zaman ayırmayı" umduğunu söyledi.