Şuan merak edilen sorulardan biri 29 Ekim gününün tatil olup olmayacağı merak ediliyor. 28 Ekim günü ise yarım gün tatil mi olacak yoksa tam gün tatil mi olacak işte o detaylar ve gelişmeler haberimizde sizlerle..

Kamumanset.com - Şuan merak edilen sorulardan biri 29 Ekim gününün tatil olup olmayacağı merak ediliyor. 28 Ekim günü ise yarım gün tatil mi olacak yoksa tam gün tatil mi olacak işte o detaylar ve gelişmeler haberimizde sizlerle..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2021 yılının başından beri heyecan ile bekleniyordu. 2021 yılının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü bu sene cuma gününe denk geliyor. Heyecanla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı beklenirken şimdiden provalar başladı. Şimdi ise merak edilen sorulardan biri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tam gün tatil mi yoksa yarım gün tatil mi merak edilen tüm detaylar haberimizde.

28 Ekim ile 29 Ekim günlerinden hangilerinin tatil olup olmadıkları merak edilen sorular arasında yerini aldı. Her yıl heyecan ile beklenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bu yılda geri sayım başlandı. Bu cuma günü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurt genelinde kutlanacak. 

Bu sene 29 Ekim günü, kamu kurum ve kuruluşları, okullar tatil olacak. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi Gazetede Yayınlanan Haberine göre

Resmi gazetede ise resmi olarak yayımlanan ifadeye göre; 1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği tairh 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye' nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00' ten itibaren başlar ve 29 Eki günü de devam eder. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Önemi ve Anlamı Nedir?

Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi' nin 29 Ekim 1923' te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi ile her yıl 29 Ekim günü kutlanan milli bir bayramdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanırken, 28 Ekim günü öğleden sonra, 29 Ekim günü de tam gün olarak toplamda bir buçuk gün olarak resmi tatildir. 

Bu sene de her sene olduğu gibi yurt genelinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları büyük bir coşku ile yapılacaktır. Bu sene cuma gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yurt genelinde büyük neşe ve tutku ile kutlanmaya devam edilecektir. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' mız Kutlu Olsun!