2022 Emekli Zammı Ne Kadar Ocak Ayı Emekli Zammı Belli Oldu Mu En Düşük Emekli Maaşı 2022 Emekli maaşı ne kadar olacak? Son dakika emekli maaşı

2022 Emekli Zammı Ne Kadar Ocak Ayı Emekli Zammı Belli Oldu Mu En Düşük Emekli Maaşı 2022 Emekli maaşı ne kadar olacak? Son dakika emekli maaşı.. Asgari ücret zammının belli olması ile beraber gözler emekli maaşlarının ne kadar olacağına çevrildi. Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağı vatandaşlar tarafından merak edilmeye ve ilgiyle araştırılmaya başlandı. Ocak ayı itibariyle zamlı maaşlarına ulaşacak olan emekliler, bu yıl emekli zammı ne kadar olacak? 2022 emekli maaşları ne kadar? SSK ve BAĞKUR en düşük Ocak emekli zammı belli oldu mu soruları en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Şu ana kadar 5 aylık enflasyon verisi açıklanırken, SSK ve BAĞKUR emeklileri için ön görülen zam miktarı en az yüzde 10.47 olarak ön görülüyor. Peki, 2022 Ocak Emekli zammı ne kadar olacak, emekliye yüzde kaç zam gelecek? Emekli maaşları ile ilgili merak edilen detayları sizler için derledik. 2022 emekli maaşı ne kadar? 2022 yılını en düşük emekli maaşı incele.

Asgari ücretin açıklanması ile beraber emeklilerin zam oranının ne olacağı merak ediliyor. 2022 yılı emekli maaşları ne kadar oldu? 2022 yılı Ocak ayı emekli maaşına gelen zam oranı ne?  Şu ana kadar 5 aylık enflasyon oranı açıklandı. Açıklanan enflasyon oranı doğrultusunda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 785 liraya varan artış yaşanacak. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar?

emekli-2

AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor

2022 EMEKLİ ZAMMI NE KADAR?

Emekliler maaşlarında zamlara ocak ayından itibaren kavuşacaklar. 5 aylık enflasyon oranı ise yüzde 10.48 olarak belirlenirken yaklaşık 13 milyon emekli ve 4 milyondan fazla memur için beklenen enflasyon rakamları açıklandı. Kasım ayı enflasyonu ile birlikte 5 aylık enflasyon da ilan edilmiş oldu. Böylece Haziran 2021 ile Kasım 2021 arasındaki endeks değişimi yüzde 10.48 olarak hesaplandı.

ARALIK AYI ENFLASYON ORANI KAÇ?

Aralık ayı enflasyon oranı ile Emekli zammının ne kadar olduğu kesinleşecek. 2022 yılının Ocak ayında verilecek zam oranı da Haziran ile Aralık ayı arasında oluşacak 6 aylık enflasyon oranı kadar olacak. Aralık ayı enflasyonu ise henüz açıklanmadı. Açıklandığında SSK ve BAĞKUR Emeklilerin zam oranı da belli olmuş olacak.